Tropic Breeze Tote Bag, made of premium 80GSM non-woven polypropylene, has reinforced 22″ handles and is recyclable and reusable. Complies with Prop 65. 16″ L x 6″ W x 12″ H
SKU: VPCHB-GVGRL
Item Number: WBA-TB09
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $1.82
Tropic Breeze Tote Bag, made of premium 80GSM non-woven polypropylene, has reinforced 22″ handles and is recyclable and reusable. Complies with Prop 65. 16″ L x 6″ W x 12″ H
| Quantity | 200+ | 500+ | 1,000+ | 2,500+ | 5,000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Price (each) | $2.20 | $2.05 | $2.00 | $1.93 | $1.82 |
Tropic Breeze Tote Bag, made of premium 80GSM non-woven polypropylene, has reinforced 22″ handles and is recyclable and reusable. Complies with Prop 65. 16″ L x 6″ W x 12″ H
SKU: VPCHB-GVGRL
Item Number: WBA-TB09
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method: No selection | Screen, Heat Transfer |
|---|---|
| Product dimensions: No selection | 16" L x 6" W x 12" H |
| Imprint area: No selection | 12" W x 8" H on front |
| Second imprint area: No selection | 12" W x 8" H on back |
| Made in: No selection | CN |
| Production time: No selection | 5 to 7 working days |
| Theme: No selection | Shopping, Travel |
| Color: No selection | Black, Blue, Burgundy, Forest Green, Lime Green, Orange, Pink, Purple, Red, White, Yellow |
| Products ships from ZIP: No selection | 63114 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.